KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15507059
nr 1550 7059
Marjatta Sarasalo
(f. 1930), Finland
Oljemålning, Signerad, numrerad 1981, "Solnedgångens strand". Olja på duk, 44x39 cm, yttermått inklusive ram: 48x43 cm
Marjatta Sarasalo, född 1930, finsk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 3 juli 2023
kl 18:40:01
2.600 kr
3.000 kr
3.200 kr
3.400 kr
3.400 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
3.800 kr
4.000 kr
4.200 kr